Aile Hukuku

İzmir boşanma avukatı

İzmir Bayraklı avukatlık büromuzda aile hukukuna bağlı uyuşmazlıklara ilişkin çözümler sunmaktayız. Aile hukuku ile ilgili başta İzmir ili olmak üzere yurt dışı ve yurt içi tüm işlemleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Aile hukukuna ilişkin hizmet verdiğimiz alanlar;

  • Çekişmeli Boşanma davaları
  • Anlaşmalı Boşanma davaları
  • Nafaka Davaları (İştirak-yoksulluk nafakası)
  • Velayet Davaları
  • Tanıma ve Tenfiz Davaları
  • Babalık davaları
  • Boşanma Maddi-Manevi tazminat davaları
  • Evliliğin Butlanı ve Evliliğin İptali davaları
  • Evlilik Sözleşmesi
  • Mal Rejiminin Tasfiyesi

İzmir Boşanma Avukatı

İzmir Boşanma Avukatı
İzmir Boşanma Avukatı

Boşanma, aile hukuku davalarından en zor ve duygusal olabilecek yasal süreçlerden biridir. Çiftler evliliklerini yasal olarak sonlandırmak için mahkemeye başvurduklarında boşanma davası süreci başlamış olur. İzmir boşanma avukatı alanında uzman olarak müvekkillerine hizmet vermektedir. Eşler boşanmaya karar verdiklerinde mal paylaşımı, nafaka gibi konularda anlaşıyorlarsa anlaşmalı boşanma ile kısa sürede hızlı bir şekilde boşanma davası sonuçlanır.

Boşanma davaları iki şekilde olabilir. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları olarak ayrılmaktadır. Boşanma davaları herhangi bir adliyede yer alan aile mahkemesinde açılabilmektedir. Eşinizle anlaşarak ya da eşinizden bağımsız olarak aile mahkemelerine dilekçe vererek boşanma davanızı açabilirsiniz. Eşlerden iki tarafta her konuda anlaştıysa ve boşanma nedenleri ispatlanmış ise hâkim kısa zamanda boşanma davasının sonucunu belirler. Anlaşmalı boşanmalar her zaman çekişmeli boşanmalardan daha kısa sürer. Çekişmeli boşanma davaları 1-3 yıl arasında sürebilmektedir. Mahkemeye boşanma dilekçesi gönderildikten sonra mahkeme yoğunluğuna göre en uygun zamanda mahkeme günü belirlenir.

Anlaşmalı boşanma davalarında genellikle çiftler avukat tutma yoluna gitmezler. Fakat en uyumlu çiftler bile anlaşma sürecinde bazı engellere takılabilir. Bu nedenle böyle bir durumda avukat tutmaya hazır olmak önemlidir. Kötü bir anlaşma yaptığınızı ya da anlamadığınız bir şeyi kabul ettiğinizi düşünüyorsanız avukat danışmanlığı almak gerekir. Aile hukuku davaları uzmanlık gerektiren bir alandır. Evraklarda yapılacak küçük bir hata bile istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Boşanma davalarında sonuç çok kişisel olduğundan deneyimli bir aile hukuku avukatı ile çalışmak en iyisidir. Özellikle eşlerden biri avukat tuttuysa diğerinin de bir avukatla çalışması en doğru karardır. Boşanma davası dilekçesi içerisinde boşanma sebepleri, bu sebeplerin ispatı, tanık ad soyadı ve adresleri gibi bilgiler olmalıdır. Mahkemeden talep edilen belge ve kayıtlara ilişkin açıklamalarda bu dilekçede yer almalıdır. Bu evraklarda yapılacak hatalar da mahkemenin başvuruyu kabul etmeme nedenleri arasında yer alabilir. Bu nedenle evrak, dosya ve belge takibi işlemleri için de avukatla çalışmak işinizi oldukça kolaylaştırır.

İzmir boşanma avukatı haklarınızı ve sorumluluklarınızı açıklayabilecek, sizin adınıza avukatlık yapmak için uzmanlık bilgisini kullanabilecektir. Böylece siz ve aileniz için mümkün olan en iyi sonucu alabilecek deneyimli bir avukatlık hizmeti almış olursunuz. Bununla birlikte boşanmanın üstesinden gelmeye hazırlanırken hangi yolu seçeceğinizden emin değilseniz, bir avukat tutmayı taahhüt etmeden istediğiniz zaman bir avukata danışabileceğinizi unutmamalısınız. Avukat danışmanlığı alarak da bazı konularda aklınıza takılanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Boşanma şartlarını kabul ettiğinizde ve bir hâkim kararınızı imzaladığında, bu anlaşmaya ve mahkeme kararına bağlı olacağınız anlamına gelir. Bu nedenle anlaşma şartlarını iyi bir şekilde anlamak ve uygulamak önemlidir. Bu durumda boşanma avukatı İzmir araştırması yaparak sizin için en uygun ve deneyimli avukatı bulmanız sürecin olumlu bir şekilde ilerlemesini sağlar. Deneyimli ve bu alanda uzmanlaşmış bir avukat, kişinin boşanma sırasında hak ettiği her şeyi aldığından emin olmasına yardımcı olur. Özellikle de çocuk velayeti ve nafaka sorunları, önemli bir gelir, borç, mal varlığı veya gelecekteki mal varlığı (miras vb.) varsa, boşanmada menfaatlerinizi korumak için bir avukat tutmak atılacak en doğru adımdır.

Dava kolunun farklı bir gerekliliği vardır. Bu nedenle tüzükleri yorumlama ve yasal evrakları doğru bir şekilde hazırlama konusunda eksikleriniz varsa anlaşmalı boşanma davası olsa bile avukatla çalışmak gerekir. İzmir en iyi boşanma avukatı olarak uyuşmazlıklardan çıkan sorunları ortaya çıkmadan önlüyor ve deneyimimizle dava süreçlerini sorunsuz bir şekilde yürütüyoruz. Yüksek yazılı iletişim becerileriyle mahkemeye sunulan yasal belgelerin isteklerinizi doğru bir şekilde ifade edeceğinden emin olabilirsiniz. Boşanma kararının, sözleşmenin bazı bölümlerinin uygulanmasını zorlaştırabilecek, belirsiz bir dilden arınmış olacağından emin olabilirsiniz.

Özellikle de aile içi şiddet, çocuk istismarı, madde bağımlılığı veya cinsel istismar geçmişi varsa, bir avukat tutmak haklarınızı korumanın en iyi yoludur. Boşanmanızda kendinizi temsil edebileceğinizi düşünüyor olsanız da eşinizin bir avukatı varsa sizin avukatınız olmadığında, bu genellikle temsil edilmeyen tarafın adil bir anlaşma yapmadan uzaklaşmasıyla sonuçlanabilir. Avukatınız boşanma boyunca sadece haklarınızı savunmakla kalmayacak. Bununla beraber duygusal açıdan da oldukça stresli bir dönemi daha kolay atlatmanızı sağlayacak. Avukatınız sizden bilgi toplarken aynı zamanda hemen hemen her şeyle ilgilenecektir. Boşanma sürecinde endişelenecek yeterince fazla şey vardır. Bu nedenle yasal işlerle bir avukatın ilgilenmesi bu dönemi daha kolay atlatmanıza yardımcı olur.

En iyi boşanma avukatı İzmir aynı zamanda size boşanma hakkında yasal bilgileri sağlar. Tüm süreci anlamanıza yardımcı olabilecek, faydalı bilgileri öncesinde size sunarak sürprizle karşılaşmanızı engeller. Aile ilişkilerinde yer alan karmaşık sorunlar, çocukların varlığı, kötü niyet gibi durumlar bir araya gelince boşanma davaları oldukça zor bir hale gelir. Boşanma davası avukatı önerilerine bakarken hızlı bir çözüme kavuşmak için bu alanda deneyimli avukatlarla anlaşmak gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve görüşme için hemen iletişime geçebilirsiniz. Avukatlarımız boşanma sürecinin en az sorun ve en fazla kazanımla yürütülmesi için tüm deneyimini kullanmaktadır.